چرا باید زبان اسپانیایی (اسپانیولی) را بیاموزیم؟

لینک های کوتاه مطلب :

زبان اسپانیایی یا همان اسپانیولی که اخیرا در ایران توسعه و رواج زیادی پیدا کرده است عمدتا در ایالات متحده و خود کشور اسپانیا گویشور یا متکلم بیشتری دارد. اهمیت یادگیری این زبان شیرین نیز به دلیل تعداد زیاد متکلمان آن است. 

کلیات زبان اسپانیولی

مطابق آنچه در ویکی پدیا می خوانیم:

زبان اسپانیولی (español )، زبان اسپانیایی یا کاستیلی زبانی از خانوادهٔ زبان‌های رومی و یکی از پُرگویش‌وَرترین زبان‌های جهان است.طی آمار سال ۲۰۱۴ میلادی زبان اسپانیایی با ۴۷۰ میلیون نفر گوینده به عنوان زبان مادری، دومین زبان پرتکلم دنیا است.

در سال ۱۹۹۹، اسپانیایی زبان مادری ۳۵۸ میلیون نفر و مجموعاً ۴۱۷ میلیون سخنور بوده‌است. در حال حاضر این ارقام به ۴۰۰ و ۵۰۰ میلیون نفر افزایش یافته‌اند. در ایالات متحده حدود ۱۶ درصد جمعیت به زبان اسپانیایی تکلم می‌کنند، زبان اسپانیایی زبان دوم در ایالات متحده آمریکا است.

در واقع می توان گفت کشورهای اسپانیایی‌زبان کشورهایی هستند که در آن‌ها زبان اسپانیایی زبان رسمی اول کشور، یا زبان ملی و یا پرکاربردترین زبان بین مردمان آن کشور است. در فارسی معمولاً به این کشورها کشورهای لاتین گفته می شود.

نقشه مناطق اسپانیایی زبان

نقشه مناطق اسپانیایی زبان

اکثر این کشورها در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی قرار دارند. اکثر کشورهای اسپانیایی‌زبان در گذشته توسط دریانوردان اسپانیایی کشف یا فتح شده‌اند و در بعضی از آن‌ها نیز به سبب فعالیت مبلغین مذهبی اسپانیایی این زبان گسترش پیدا کرده‌است.

با این حساب می توان گفت مطابق با اطلاعات گردآوری شده در ویکی پدیا، کشورهای اسپانیایی زبان به شرح زیر می باشند:

کشورهای اسپانیایی زبان

کشورهای اسپانیایی زبان

زبان اسپانیایی در کشور ما؟

اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی عمدتاً به گستردگی آن بر می‏ گردد؛ این زبان علاوه بر کشور اسپانیا که کشور مادر آن است، از فیلیپین در قاره آسیا تا گینه نو استوایی در قاره آفریقا و کشورهای منطقه آمریکا مرکزی و جنوبی (البته به استثنا برزیل) را در بر می ‏گیرد. زبان اسپانیایی از نظر جمعیت متکلم، در رتبه بعد از زبان‏های چین ماندارین و انگلیسی قرار دارد و از لحاظ بین المللی رتبه دوم پس از زبان انگلیسی را دارا است و زبان دوم سازمان ملل و بسیاری از سازمان های جهانی دیگر است.

بین زبان‏های غیرانگلیسی اروپایی، تنها زبانی است که در کشور ما شبکه تلویزیونی دارد و با توجه به ارتباطات سیاسی، تجاری، بازرگانی، فرهنگی و … که بین ایران و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین برقرار است، بازار کار مناسبی در ایران برای افرادی که به این زبان مسلط هستند فراهم شده است. اگر ادبیات غنی، فرهنگ متفاوت و در عین حال مشابه ، ورزش (فوتبال)، تاریخ و عوامل دیگر را هم در نظر داشته باشیم، اهمیت یادگیری این زبان روشن تر می‏ گردد.

سلام به زبان اسپانیایی

سلام به زبان اسپانیایی

پس از مذاکرات حضوری و مکاتباتی که از سال ۹۲ صورت گرفت، کانون زبان ایران به عنوان اولین و تنها مرکز رسمی در ایران از طرف موسسه سروانتس برای برگزاری این امتحانات شناخته شد و آزمون بین المللی DELE در دو نوبت در سال در سطوح A1 تا C2 در کانون زبان ایران همزمان با بیش از ۱۰۰ کشور جهان برگزار می‏ شود.

اسپانیولی در زمینه های دیگر…

  • بدون شک،فرهنگ اسپانیایی یکی از غنی‌ترین فرهنگها در جهان امروز می‌باشد. فرهنگ سخن گفتن به زبان اسپانیایی مخلوطی از سنت و مدرنیته است و این کشور دارای برجسته‌ترین و خلاق‌ترین هنرمندان و نویسندگان است. یکی از میراث‌های برجسته در اسپانیا اتحاد بین سه زبان رسمی و محلی این کشور می‌باشد. این اتحاد بین سه زبان (catalan) و (Basque) ،(Galician) وجود دارد.

شهرهای زیبای اسپانیا

شهرهای زیبای اسپانیا

  • زبان آینده علم، دومین زبان بین الملی دنیا، زبان رسمی ۲۶ کشور جهان، جزو ۶ زبان رسمی سازمان ملل متحد، تکلم بیش از ۱۰% جمعیت دنیا تا سال ۲۰۵۰ به این زبان، زبان رسمی ۷۰۰ میلیون نفر درسراسر جهان به این زبان، داری بیشترین متقاضی برای تحصیل بعد از زبان انگلیسی، سومین زبان در دنیای اینترنت
  • با توجه به رونق روزافزون صنعت توریسم اسپانیا و بالا رفتن اهمیت افتصاد کشورهای اسپانیایی زبان در آمریکای جنوبی و ایالات متحده، حال حاضر بهترین زمان ممکن برای یادگیری زبان اسپانیایی است. تجارت های جهانی در آینده ای نزدیک نیاز بالایی به افرادی خواهند داشت که زبان اسپانیایی میدانند.
  • زبان اسپانیایی هم از نظر تعداد سخنوران پس از زبان چینی و هم از لحاظ تعداد افرادی است که در حال یادگیری این زبان هستند، پس از زبان انگلیسی در جایگاه دوم در دنیا قرار دارد؛ و این یعنی شما با یادگیری زبان اسپانیایی به جامعه عظیم اسپانیایی زبانان دنیا که بالغ بر ۷۰۰ میلیون نفر عضو دارد، خواهید پیوست.

در این صورت و با توجه به موارد ذکر شده، یادگیری زبان اسپانیولی از اهمیت بالایی برخوردار است: چه برای شما که می خواهید در یکی از کشورهای اسپانیایی زبان کار کنید، تحصیل کنید یا برای سفرهای توریستی. در چرب زبان اسپانیولی را بصورت آنلاین و بصورت علمی به شما آموزش می دهیم.

- الفبای زبان اسپانیایی pdf - دانلود کتاب آموزش زبان اسپانیایی prisma - دستور زبان اسپانیایی pdf - زبان اسپانیایی pdf - زبان اسپانیایی آموزش - زبان اسپانیایی البرز - زبان اسپانیایی الفبا - زبان اسپانیایی چیست - زبان اسپانیایی دانشگاه علامه - زبان اسپانیایی در دانشگاه - زبان اسپانیایی سخته - زبان اسپانیایی کانون زبان ایران - زبان اسپانیایی نی نی سایت - زبان اسپانیایی و پرتغالی - کتاب آموزش زبان اسپانیایی prisma - گرامر زبان اسپانیایی pdf
تدریس خصوصی زبان

تدریس خصوصی زبان

رای رسیدن به اهداف مختلف، راه های زیادی وجود دارد. این موضوع درباره یادگیری زبان های خارجی هم صادق است. برای مثال یادگیری زبان انگلیسی با دو روش امکان پذیر است؛ یکی شرکت در کلاس های گروهی و آموزشگاه های زبان و دیگری ثبت نام در دوره های خصوصی که با نام کلاس های خصوصی شناخته می شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 8 =

فهرست مطالب

فهرست مطالب

تگ های مطلب

- الفبای زبان اسپانیایی pdf - دانلود کتاب آموزش زبان اسپانیایی prisma - دستور زبان اسپانیایی pdf - زبان اسپانیایی pdf - زبان اسپانیایی آموزش - زبان اسپانیایی البرز - زبان اسپانیایی الفبا - زبان اسپانیایی چیست - زبان اسپانیایی دانشگاه علامه - زبان اسپانیایی در دانشگاه - زبان اسپانیایی سخته - زبان اسپانیایی کانون زبان ایران - زبان اسپانیایی نی نی سایت - زبان اسپانیایی و پرتغالی - کتاب آموزش زبان اسپانیایی prisma - گرامر زبان اسپانیایی pdf

مقالات جدید مجله راه نوین

مقالات محبوب

دسته بندی ها

لینک ها