آموزش زبان انگلیسی

مطالب مرتبط

آموزش زبان انگلیسی | تا به حال فکر کرده اید که احاطه به علم و دانشی که دیگران از آن بی بهره هستند، چقدر میتواند جذاب و جالب باشد؟ صحبت کردن با افرادی که دیگران توانایی ارتباط برقرار کردن با آنها را ندارند، نیز می تواند بسیار جالب باشد. اینکه چقدر می توانید با صحبت کردنتان دیگران را تحت تاثیر قرار دهید و یا اینکه در فضای رقابتی چگونه می توانید بدرخشید؟ به چه چیزی علاقمند هستید؟ دوست دارید در چه زمینه ای فعالیت داشته باشید؟ موسیقی، علوم، کامپیوتر، سلامتی، تجارت، ورزش. امروزه رسانه های جمعی از قبیل اینترنت، مطبوعات، تلویزیون، تقریبا دسترسی نامحدودی را در مورد موضوعات مختلف در اختیار کاربرانش قرار می دهند. اما کلید دسترسی به کلیه ی این اطلاعات یادگیری زبان انگلیسی است. همواره به یاد داشته باشید که ما در عصر ارتباطات و اطلاعات زندگی می کنیم و برای دسترسی به اطلاعات به روز دنیا بایستی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشیم. در اینترنت بیش از میلیاردها صفحات وب وجود دارد که هر کاربر می تواند به آنها دسترسی داشته باشد اما نکته ای که باید همواره مد نظر داشت اینست که اکثر این صفحات و اطلاعات درون آنها به زبان انگلیسی هستند و به منظور دسترسی به این علوم بایستی به زبان انگلیسی تسلط داشت.

این مسئله شگفت انگیز است که تنها با احاطه بر یک زبان بین المللی بتوان به خیل گسترده ای از اطلاعات در پهنه ی اینترنت دسترسی پیدا کرد.
مورد قابل ذکر دیگر کتابهای موجود در سطح بین الملل است. کتابهایی با اطلاعات جدیدی که نویسندگان آنها اکثرا آمریکایی یا بریتانیایی هستند، به هر کتابی یا موضوعی علاقمند باشید می توانید اطلاعاتی راجع به آن به زبان انگلیسی پیدا کنید.
مجله ها و روزنامه های انگلیسی زبان به راحتی در سرتاسر دنیا قابل دسترس هستند.برای یافتن مجله هایی مانند تایمز و … مجبور نیستید خیلی زمان بگذارید.
در واقع کلید دسترسی به دنیای فناوری و اطلاعات و علوم مختلف، زبان انگلیسی است.
حدود 96 % مقالات علمی منتشر شده به زبان انگلیسی است که از این بخش وسیع تنها 50 درصدش مربوط به کشورهای آمریکا و انگلستان میباشد.
سایت های خبری مهم که کلیه ی رویدادهای بین المللی را منتشر می کنند تنها به زبان انگلیسی کار می کنند و در هر کجای دنیا که باشید می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. حال باید اذعان کنیم که اگر بر یادگیری زبان تمرکز کنیم، می توانیم با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم. به راحتی می توانیم به علوم بین المللی احاطه پیدا کرده و عقاید و نظراتمان را در گروه های تبادل نظر به اشتراک بگذاریم. به راحتی می توانیم به اقصی نقاط جهان سفر کرده و  به راحتی با شهروندان کشورها ارتباط برقرار کنیم. از آنجایی که زبان انگلیسی زبان بین المللی اکثر کشورهای جهان است یادگیری آن می تواند برای هر فرد بسیار موثر بوده و تمامی جنبه های زندگیش را تحت الشعاع قرار دهد .
استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی در تمامی کشورها و به عنوان زبان بومی در 100 کشور در سطح بین الملل رواج دارد. به دلیل اهمیت بسیار ویژه ای که آموزش زبان انگلیسی در کلیه ی جنبه های زندگی افراد دارد برآن شدیم که سایت آموزشی من و زبان را راه اندازی کرده تا از طریق ثبت نام در آن کلیه کاربران بتوانند بر یادگیری زبان انگلیسی مداومت ورزیده و روز به روز مهارت های مکالمه، خواندن، نوشتار و … خود را ارتقا دهند. سایت من و زبان با آموزش شش زبان روز دنیا همواره آماده ی ارایه ی خدمات آموزشی خود به کاربران عزیز میباشد. این سایت با بهره گیری از تجربه ی استادان مجرب و باسابقه  زبان های متداول بوده و همواره با استفاده از بهترین متد آموزشی دنیا تمامی خدماتش را ارایه می دهد. سایت آموزشی من و زبان با بهره گیری از به روزترین روش های آموزشی موثر زبان دوم همواره کنارتان خواهد بود تا به راحتی بتوانید بر شش زبان متداول دنیا تسلط پیدا کرده و گلیم خود را از آب بیرون بکشید.

تسلط به زبان انگلیسی در سفر چقدر اهمیت دارد؟

دلایل زیادی برای یادگیری زبان وجود دارد و در وهله اول مهمترین دلیل آن توانایی صحبت کردن به انگلیسی است. از جمله موقعیت هایی که به مهارت زبان انگلیسی نیاز پیدا می کنید، در سفر است. این روز ها به هر کشوری که سفر می کنید، صرف نظر از اینکه زبان مادری شان چه باشد، همه به زبان انگلیسی تسلط دارند. به نوعی زبان انگلیسی تبدیل به زبانی جهانی شده که وقتی پا از سرزمین مادری بیرون می گذاریم، از طریق آن می توانیم با تمامی مردم جهان ارتباط برقرار کنیم.
فرقی نمی کند قصد شما از سفر چه باشد، خواه برای تفریح رفته باشید و یا کار، به هر حال برای اینکه بتوانید از سفرتان نهایت استفاده را ببرید باید آنقدر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید تا جایی کم نیاورید.

بیایید ببینیم مهارت زبان در چه اموری می تواند در زمان سفر به ما کمک کند:

 • رزرو ساده و راحت هتل، بلیط و رستوران
  برای شروع هر سفری باید ابتدا بتوانید وارد سایت های رزرو هتل شوید، اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، به راحتی می توانید اطلاعات خود و همراهان تان را وارد کرده و اتاق و هتل مناسبی را نیز رزرو کنید.
 • داشتن استقلال و آزادی
  وقتی بتوانید تمامی نیازها و درخواست های خود را خودتان بیان کنید، دیگر وابسته به کسی نیستید. ضمن اینکه با این کار خیلی راحت تر و آزادانه تر می توانید در شهری که به آن سفر کرده اید، گشت و گذار کنید و هر آنچه که لازم دارید را به راحتی از بومی های آنجا بپرسید. تصور کنید می خواهید به یک موزه معروف بروید، با دانستن زبان انگلیسی لزومی ندارد برای دیدن آن به دنبال یک راهنما باشید، تنها کافی است روی نقشه مسیر خود را پیدا کنید، خود را اولین ایستگاه حمل و نقل عمومی برسانید و یا حتی اگر نمی دانید چطور این کار را انجام دهید، به راحتی از افراد اطراف خود بپرسید.
 • نیاز های خود را عنوان کنید
  وقتی بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، راحت تر می توانید نیاز های خود را بیان کنید. مثلا نیاز به غذا، پرسش درباره نحوه استفاده از دستگاه تهویه در اتاق هتل، پرسش درباره نحوه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و موارد بسیار دیگر.
 • برقراری رابطه با افراد محلی
  سفر به هر کشوری علاوه بر تماشای مناظر دیدنی می تواند مزیت بزرگ دیگری هم برای شما به همراه داشته باشد. هم نشینی با بومی های هر کشور و صحبت با آن ها تجربه بسیار شیرینی است که طی آن با فرهنگ، آداب و رسوم و حتی نوع رفتار مردم آن کشور آشنا می شوید. ضمن اینکه این شانس را دارید که یا با انگلیسی زبان هایی صحبت کنید که انگلیسی زبان مادری شان است و یا انگلیسی را با لهجه های مختلف بشنوید و گوش خود را به آن ها عادت دهید.
 • صحبت با دیگر مسافران
  ممکن است در سفرتان با دیگر ملیت ها نیز آشنا شوید، این فرصت هم شانس بزرگی برای شما جهت کسب تجربه و برقراری ارتباط می باشد.

آموزش زبان انگلیسی

پس به هر کشوری که سفر می کنید صرف نظر از زبان آن کشور، این روز زبان پذیرفته شده در سراسر جهان، زبان انگلیسی است. داشتن مهارت در این زبان شما را از بسیاری از مشکلات و چالش های سفر به کشورهای خارجی رها می کند. خوشبختانه وب سایت من و زبان بخشی را برای آموزش زبان انگلیسی در سفر طراحی کرده است، که با یادگیری این دوره ، با تمامی عبارت های کاربردی در سفر آشنا می شوید. فراموش نکنید که تیم متخصص من و زبان تمامی نیاز های شما را در سفر درنظر گرفته است.

بازار کار و آینده شغلی رشته زبان انگلیسی چگونه است؟

اگر آموش زبان انگلیسی را به عنوان رشته تحصیلی خود انتخاب کرده اید، باید بتوانید در تمامی چهار مهارت اصلی نوشتن، خواندن، صحبت کردن و شنیدن حرفه ای و مسلط شوید. اما به هر حال باید فکر کنید چطور می توانید از این رشته کسب درآمد کنید؟ پاسخ این سوال می تواند خیلی گسترده باشد، اما به طور کلی می توان گفت در بسیاری از موقعیت ها و حتی صنایع مختلف نیاز به زبان انگلیسی وجود دارد. تحصیلات آکادمیک در رشته زبان انگلیسی در نهایت می تواند به شما در وارد شدن به مشاغلی مانند مدرس زبان، مترجم و یا مسئول امور بازرگانی کمک کند. بسیاری از شرکت ها جهت استفاده از منابع آموزشی خارجی و یا برقراری ارتباط با کشورهای خارجی نیازمند افرادی هستند که بر زبان انگلیسی مسلط باشند. در کنار این موارد تدریس زبان انگلیسی هم، موقعیت شغلی دیگری است که هم از درآمد خوبی بر خوردار است و هم باعث می شود، خودتان هر روز بر این زبان مسلط تر شده و مطالب جدیدی بیاموزید. ترجمه یکی دیگر از فرصت های شغلی این رشته می باشد که درصورتی که بتوانید پروژه های ترجمه ای بزرگ بگیرید و البته کیفیت ترجمه تان هم خوب باشد، درآمد خوبی برای شما به همراه دارد. اما اگر رشته دانشگاهی شما غیر از زبان انگلیسی بوده است و شما هم علاقه مند به یادگیری این زبان هستید، پیشنهاد تیم متخصص من و زبان به شما این است که در کنار رشته آکادمیک تان مهارت زبان را در خود تقویت کنید تا در هر شغل و سمَتی که هستید بتوانید پیشرفت چشم گیری داشته باشید. چون این روز ها کمتر رشته و تخصصی هست که به زبان انگلیسی وابسته نباشد. هر کسب و کاری چه نوپا و چه قدیمی، نیاز دارد با دانش و علم روز دنیا در حوزه خود آشنایی داشته باشد تا بتواند خود را یک گام فراتر ببرد. زمانیکه مدیران و کارمندان در هر رشته ای با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند می توانند با تکیه بر مهارت زبان خود با دنیا ارتباط بر قرار کرده و از علم روز دنیا کمال استفاده را ببرند.

زبان انگلیسی برای مهاجرت چقدر اهمیت دارد؟

یکی از پیش نیازهای بسیاری از کشور های مهاجر پذیر داشتن مدرک زبان انگلیسی است. برای مهاجرت به کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، کانادا و  بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان اخذ یکی از مدرک های آیلتس، تافل، GRE، MSRT ضروری است. توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی این فرصت را به شما می دهد تا بتوانید با مردم کشور های مختلف ارتباط برقرار کنید. در بسیاری از کشورها دانشگاه ها برای پذیرش دانشجوی بین المللی به مدرک زبان با نمره بالا نیاز دارند و اگر شما نتوانید توانایی خود را در زبان انگلیسی اثبات کنید به احتمال زیاد برای مهاجرت به آن کشور با مشکل رو به رو خواهید شد. مهارت های زبانی شامل مهارت گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن است. مهارت های گفتاری و شنیداری از اهمیت بیشتری برای مهاجرت برخوردار هستند.
مهاجرانی که در دوران کودکی وارد آن کشور می شوند به سرعت زبان اصلی کشور میزبان را یاد می گیرند. یادگیری زبان انگلیسی از آن جا اهمیت دارد که شما برای صحبت کردن با دیگر افراد در دانشگاه یا محل کار وحتی برای برطرف کردن نیاز های اولیه خود به زبان انگلیسی نیاز داری. برای شناخت فرهنگ و مردم یک کشور و همچنین پیدا کردن شغل و پیشرفت در حرفه خود بدون شک تسلط به زبان انگلیسی حرف اول را می زند. مهارت های زبانی در کشور مقصد با قرارگیری در معرض محیط و یادگیری عملی افزایش می یابد. فرصت های شغلی بهتر و حقوق بیشتر انگیزه ای برای یادگیری زبان انگلیسی است. اگر مهارت های زبانی شما مورد قبول کشور مقصد نباشد شما مجبور به گذراندن کلاس های زبان انگلیسی در آن جا هستید. بنابراین بهتر است زبان انگلیسی را در کشور خود آموزش ببینید تا وقتی به کشور مقصد رسیدید از برنامه های خود عقب نمانید. برای یادگیری سریع زبان انگلیسی با آموزش زبان انگلیسی من و زبان می توانید خیلی سریع زبان انگلیسی را تا سطح پیشرفته یاد بگیرید و به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید.

آموزش زبان انگلیسی

بهترین شیوه های یادگیری زبان انگلیسی کدامند؟

روش های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که به بهترین شیوه های آن اشاره می کنیم. یادگیری زبان انگلیسی آنقدر هم که فکر می کنید سخت نیست. فقط کافی است زبان انگلیسی را به صورت اصولی و درست یاد بگیرید. البته برای رسیدن به سطوح بالا در انگلیسی باید انگیزه، دقت و حوصله زیادی داشته باشید و همچنین صبور باشید.

 • از اشتباه کردن نترسید. اعتماد به نفس داشته باشید. برای یادگیری باید از اشتباهات خود درس بگیرید. بنابراین از صحبت کردن به انگلیسی فرار نکنید.
 • محیط اطراف خود را با انگلیسی پر کنید. برای مثال به اخبار انگلیسی گوش دهید. کتاب های انگلیسی بخوانید. به دوستانتان به زبان انگلیسی تکست دهید. با دوستان و خانواده خود تا آن جا که ممکن است به انگلیسی صحبت کنید. برنامه هفتگی و روزانه خود را به انگلیسی بخوانید. زبان تلفن خود را انگلیسی کنید. سعی کنید گوش و چشم خود را به زبان انگلیسی عادت دهید.
 • هر روز تمرین کنید. برای خود برنامه ریزی کنید و روزانه دو ساعت از زمانتان را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. این برنامه را ادامه دهید تا تبدیل به عادت برای شما شود.
 • هر 4 مهارت زبان انگلیسی را تمرین کنید. به همه مهارت های خواندن، نوشتن، گفتار و شنیدار توجه کنید و برای آن ها وقت بگذارید. زیرا برای یادگیری زبان انگلیسی به هر 4 مهارت نیاز دارید.
 • یک دفترچه برای کلمات جدیدی که یاد می گیرید تهیه کنید و هر کلمه ای را که یاد می گیرید در آن یادداشت کنید و سعی کنید برای آن ها جمله بسازید. بعد از مدتی دایره لغات شما افزایش می یابد.
 • برای خود هدفی بلند مدت در این زمینه در نظر بگیرید و برای رسیدن به آن تمرکز کنید.
 • هیچ وقت ناامید نشوید و از یادگیری دست نکشید.
 • اگر نکته، کلمه یا جمله ای را متوجه نشدید از دوستان یا معلم خود بپرسید. به راحتی از روی چیزی که یاد نگرفتید عبور نکنید.
 • در حین مطالعه استراحت کنید. به ازای هر 30 دقیقه استراحت کوتاهی داشته باشید.
 • فیلم های انگلیسی ببینید. با تماشای فیلم های انگلیسی علاوه بر تقویت مهارت شنیداری با فرهنگ کشور های دیگر آشنا می شوید و اطلاعات جدیدی کسب می کنید که روزی برایتان مفید خواهد بود.
 • اگر معنی کلمه ای را در داخل متن متوجه نشدید به جمله های قبل و بعد آن جمله نگاه کنید و سعی کنید معنی آن کلمه را حدس بزنید.
 • هنگامی که کلمه ایی جدید یاد می گیرید شکل های دیگر آن را نیز پیدا کنید و یاد بگیرید. برای مثال اگر کلمه شما صفت بود فعل و اسم و قید آن را نیز یاد بگیرید.
 • پسوند ها و پیشوند ها را یاد بگیرید زیرا  به شما کمک می کنند معنی کلمات جدید را متوجه بشوید.
 • ساده ترین راه برای یادگیری دستور زبان انگلیسی صحبت کردن است.
 • برای اینکه بتوانید نوشتار خود را تقویت کنید. ابتدا به آن موضوع فکر کنید و هر آن چه به ذهنتان می رسد بر روی کاغذ بنویسید و بعد به ساختار جملات دقت کنید.
 • حواستان به نشانه گذاری ها در زبان انگلیسی باشد، زیرا در زبان انگلیسی حتی یک نقطه می تواند معنی جمله را عوض کند.

روش یادگیری آنلاین زبان انگلیسی بهترین روش برای کسانی است که می خواهند به سرعت زبان انگلیسی را بیاموزند. آموزش های آنلاین من و زبان به شما کمک می کند تا خیلی سریع پیشرفت کنید و به هدفی که می خواهید برسید.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی در داخل کشور

شاید بسیاری از ما قبلا این جمله را شنیده ایم که بهترین راه برای یادگیری یک زبان خارجی یادگیری آن در کشوری است که قصد یادگیری زبان آن را داریم. در صورتی که می خواهید از این روش که به روش غرق شدن نیز معروف است استفاده کنید باید به این موضوع توجه داشته باشید که در این روش بدون گذراندن مدت طولانی در کشور مورد نظر هیچ راهی برای مسلط بر آن زبان وجود ندارد.
اگر می خواهید زبان انگلیسی را بیاموزید ولی امکان سفر به یک کشور انگلیسی زبان را ندارید شاید پیش خودتان فکر کنید که نمی توانید به این زبان مسلط شوید. اما واقعا این استدلال درستی است؟
زمانی که موضوع یادگیری زبان انگلیسی مطرح می شود بسیاری از این موضوع برای تبلیغ مهاجرت به خارج از کشور استفاده می کنند. متأسفانه بسیاری با این تصور که یادگیری زبان انگلیسی نه تنها در خارج از کشور آسان است بلکه یادگیری واقعی در کشور خودشان تقریبا غیرممکن است فرصت آموزش زبان انگلیسی را از خود می گیرند. آنچه کمتر مورد توجه قرار می گیرد این موضوع است که تلاش و استمرار در کنار روش های استاندارد آموزش زبان جزء نکات اصلی یادگیری یک زبان است. زندگی در یک کشور خارجی لزوما مزیت بزرگی برای یادگیری زبان انگلیسی به همراه نخواهد داشت.

آموزش زبان انگلیسی

بسیاری از افرادی که یادگیری زبان انگلیسی را با روش غوطه وری در یک کشور انگلیسی زبان تجربه کرده اند، اعتراف می کنند که بسیاری از تصورات آنها در مورد روش غوطه وری زبان غلط بوده و پس از مدت کوتاهی در استفاده از این روش متوجه این موضوع شده اند. این روش چندین ایراد دارد که عبارتند از:

 • غوطه وری به معنای یادگیری خودکار نیست: این باور که تنها با زندگی کردن در یک کشور انگلیسی زبان به طور خودکار زبان انگلیسی را خواهید آموخت بسیار قوی است. تقریبا همه ما شنیده ایم که زندگی در یک کشور خارجی کلید یادگیری زبان آن کشور است. اما از جنبه های واقعی آن معمولا اطلاعی نداریم. شما وارد یک کشور انگلیسی زبان می شوید و سطح زبانتان هنوز آنقدر بالا نیست که به راحتی ارتباط برقرار کنید، بنابراین چطور می توانید منظورتان را برسانید! خوردن ماهی و سیب زمینی(fish and cheeps) و زندگی در انگلستان به تنهایی باعث نمی شود که به طور خودکار انگلیسی یاد بگیرید. برای یادگیری زبان انگلیسی به آموزش نیاز دارید. به همین دلیل بسیاری از افرادی که از روش غوطه وری زبان استفاده می کنند پس از مدتی به این نتیجه می رسند که باید معلم خصوصی بگیرند یا در کلاس شرکت کنند یا آموزش آنلاین ببینند، چرا که انگلیسی را فقط در حد بقا یاد گرفته اند!
 • تعیین میزان غوطه وری در اختیار شما نیست: یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد غوطه وری زبان این است که این شما هستید که تعیین می کنید چه میزان آموزش می خواهید. هنگامی که برای یادگیری زبان به یک کشور انگلیسی زبان می روید در ابتدا همه چیز آسان به نظر می رسد، اما تا بتوانید به زندگی روزمره خود برگردید و بر استرس زندگی در یک کشور خارجی تسلط پیدا کنید مدت زیادی طول می کشد. این موضوع انرژی زیادی را از شما می گیرد و تازه غلط بودن این تصور که زندگی در یک کشور انگلیسی زبان باعث می شود به انگلیسی مسلط شوید مشخص می شود و شکایت از اینکه این روش آنطور که تصور می شد جواب نمی دهد شروع می شود. علاوه بر آن این شما نیستید که مشخص می کنید به آموزش چه چیزی نیاز دارید و همین موضوع باعث سردرگمی و گیج شدن شما می شود.

زمانی که یادگیری زبان انگلیسی را در داخل کشور انجام می دهید، از همان ابتدا از کارهایی که برای یادگیری یک زبان لازم است آگاه هستید. از آنجایی که می دانید محیط اطراف شما کمکی به آموزش زبان انگلیسی نمی کند بجای یادگیری غیرفعال زبان انگلیسی به طور فعال آن را یاد خواهید گرفت.
بنابراین این شما هستید که محیط یادگیری زبان خود را کنترل می کنید. به همین دلیل می توانید بهترین استراتژی ها، منابع و مطالب و سایت های آموزش آنلاین زبان انگلیسی را برای خود انتخاب کنید و بهترین زمانبندی را برای رسیدن به اهداف یادگیری زبان انگلیسی خود داشته باشید.
یادگیری یک زبان خارجی تفاوتی با یادگیری سایر موارد ندارد. زبان چیزی است که ما برای تجربه کردن جهان به سادگی از آن استفاده می کنیم. درست همانطور که هیچ دو نفر در دنیا وجود ندارد که دقیقا مثل هم باشند روش های یادگیری هر فرد نیز می تواند با دیگری متفاوت باشد. بهتر است برای رسیدن به نتیجه دلخواه هر فرد روش متناسب خود را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کند. زمانی که سبک یادگیری خود را بشناسید، تکنیک هایی را پیدا می کنید که برای شما بهتر است.
منابع بی شماری تقریبا برای بیشتر زبان ها و نوع یادگیرنده وجود دارد از آموزش آنلاین گرفته تا فیلم یا کتاب. برای مثال اگر فقط و فرصت کلاس رفتن ندارید و می خواهید آموزش زبان انگلیسی همه وقت و همه جا در اختیار شما باشد می توانید از آموزش آنلاین زبان انگلیسی سایت من و زبان استفاده کنید.

آیا برای صحبت کردن به انگلیسی ابتدا باید گرامر را یاد گرفت؟

این یک واقعیت است که بیشتر روش های آموزش زبان انگلیسی در دنیا در آموزش صحبت کردن با شکست مواجه شده اند. این موضوعی است که بحث های زیادی درمورد آن مطرح شده است، تا جایی که از نظر بسیاری شروع یادگیری زبان انگلیسی با گرامر اساسا کار اشتباهی است.
توجه زیاد به آموزش گرامر منجر به عدم بوجود آمدن افراد ماهر در روان صحبت کردن شده است. در حقیقت یکی از مهمترین دلایلی که بسیاری از سیستم های آموزشی در سراسر جهان نتوانسته اند زبان آموزانی را تربیت کنند که بتوانند به طور صحیح زبان انگلیسی را صحبت کنند، تأکید زیاد آنها بر یادگیری گرامر زبان انگلیسی به عنوان پایه ای برای صحبت کردن است. هنگامی که زبان آموزانی را می بینید که

سالها مشغول یادگیری زبان انگلیسی بوده اند اما هنوز هم نمی توانند با آن زبان درست ارتباط برقرار کنند، تنها یک دلیل به ذهن خطور می کند و آن شیوه نادرست آموزش زبان انگلیسی است. البته انگیزه را نیز باید در نظر گرفت. زبان آموزان زیادی وجود دارند که گرامر زبان انگلیسی را بسیار خوب می دانند و هیچ ایرادی در آن ندارند، اما به سختی می توانند سلام و احوال پرسی کنند و یا یک عبارت ساده گفتاری را متوجه شوند. برخی از این زبان آموزان حتی متون انگلیسی در سطح پیشرفته را می خوانند، اما در جواب به سوال یک معلم زبان انگلیسی که از آنها می پرسد :”حالتان چطور است؟” هنوز نمی دانند چه جوابی درست است. دلیل این موضوع کاملا واضح است به جای صحبت کردن فقط گرامر یاد گرفته اند.

گرامر زبان انگلیسی همان چیزی است که در صحبت کردن استفاده می شود
درست است که گرامر زبان انگلیسی همان چیزی است که در صحبت کردن استفاده می شود اما چرا با یادگیری گرامر صحبت کردن یاد نمی گیریم؟
قبل از سن 5 سالگی و قبل از این که حتی بدانید فعل، کلمه یا دیگر اجزای یک جمله چه چیزی هایی هستند می توانید صحبت کنید. کودک در این سن تقریبا می تواند جملات پیچیدتری بگوید بدون اینکه لازم باشد قواعد صحیح دستور زبان را یاد بگیرد. دلیل اصلی اینکه چرا دستور زبان خودمان را در مدرسه یاد می گیریم، افزایش مهارت سوادآموزی، یعنی خواندن و نوشتن است نه اینکه ما به سخنرانان بهتری تبدیل شویم.
البته استدلال های معتبری در مقایسه یادگیری زبان مادری و زبان دوم وجود دارد. زبان آموزان بزرگسال هنگام یادگیری زبان دوم به دلیل دخالت و تاثیر زبان مادری با مشکلاتی مواجه می شوند. با این حال هنوز هم چیزهای زیادی وجود دارد که می توان از کودکان در هنگام یادگیری زبان مادری یاد گرفت و از آنها برای یادگیری در زبان دوم استفاده کرد. این موضوع را در نظر بگیرید که کودک در طی یادگیری زبان اصلا قادر به خواندن نیست و تمام واژگان و ساختارهای دستور زبان را با گوش دادن به افراد اطراف خود می آموزد. کودکان گرامر را با گوش دادن و تکرار الگوهای صوتی که از دیگران می شنوند یاد می گیرند و با یک کلمه شروع می کنند و به تدریج به جملات کوتاه می رسند. علاوه بر این در حین یادگیری اشتباهات زیادی می کنند و بسیاری از کلمات و جملات را اشتباه به کار می برند.
زبان از کنار هم گذاشتن تکه های از قبل ساخته شده شکل می گیرد
اگر کودکان می توانند از این طریق یک زبان و قواعد آن را بیاموزند چه چیزی باعث می شود بزرگسالان با همین روش زبان دوم را یاد نگیرند؟ زبان از تکه های از قبل ساخته شده، یعنی کلمات، هم نشین ها و عباراتی که بارها و بارها شنیده می شود بوجود می آید. آنچه ما به عنوان گوینده ای که روان صحبت می کند انجام می دهیم اساسا کنار هم قرار دادن تکه های از قبل ساخته شده زبان است. در واقع مقدار بسیار کمی از آنچه می گوییم محتوای اصلی است. حتی زمان فعل را نیز به عنوان یک تکه از پیش ساخته شده یاد می گیریم. به این ترتیب وقتی چیزی را که می شنویم کاملا صحیح نیست، بلافاصله تشخیص می دهیم. دلیل این موضوع این نیست که چون دستور زبان را خوب می دانیم آن را تشخیص داده ایم. در حقیقت چون به شکل های صحیح و از پیش ساخته شده عادت داریم هر چیز دیگری که با آنها تطبیق نداشته باشد تشخیص می دهیم، درست مثل یک نت اشتباه در موسیقی. برای روان صحبت کردن معمولا توصیه می شود که به گرامر توجه زیادی نکنیم زیرا قواعد گرامر آنقدر زیاد است که در هنگام صحبت کردن تمام حواسمان به سمت این موضوع می رود که از آنها به درستی استفاده کنیم. در نتیجه اصل آنچه منظورمان است را از دست می دهیم و نمی توانیم روان صحبت کنیم. در واقع یک واقعیت وجود دارد و آن این است که فقط کافی است 10 درصد گرامر بلد باشیم تا بتوانیم روان صحبت کنیم، اما مسئله این است که زبان آموزان نمی دانند این 10 درصد دقیقا شامل کدام قسمت های گرامر می شود. اگر تمرکز خود را از روی گرامر برداریم به این معنی نیست که در صحبت کردن اشتباه خواهیم کرد. جملات را باید ساده اما درست بیان کرد.

سایت من و زبان با به کار گیری یکی از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی این موضوع را حل کرده و به شما کمک می کند تا آنچه لازم است را در سطوح مختلف آموزش ببینید. رویکرد روش مورد استفاده در سایت من و زبان مبتنی بر مکالمه و آموزش صحبت کردن به زبان انگلیسی است.

آموزش زبان انگلیسی

متد یادگیری زبان انگلیسی چقدر اهمیت دارد؟

بر خلاف تصور عموم که فکر می کنند یادگیری زبان بدون چارچوب و متد است، روند یادگیری زبان بر اساس اصول و چهارچوبی تعیین شده است که باید از آن پیروی کرد. یکی از اشتباهات رایجی که زبان آموزان در ابتدای یادگیری زبانی خاص مرتکب می شوند یادگیری زبان بدون متد است. یادگیری زبان فرآیندی چند مرحله ای است که نیاز به روش و متد خاصی دارد. روش های مختلفی برای یادگیری زبان وجود دارد که به زبان آموز کمک می کند تا زبان را به طور اصولی یاد بگیرد. گاهی اوقات پیش آمده است که فرد یادگیری زبانی را به دلیل نداشتن متدی خاص رها کرده است و از آن دلسرد شده است. اینجاست که اهمیت متد یادگیری و حتی آموزش زبان پررنگ تر می شود. در اینجا می خواهیم به بررسی اهمیت یادگیری زبان از طریق متد بپردازیم.

 • ایجاد انگیزه: تحقیقاتی که روی رابطه بین یادگیری زبان و انگیزه انجام شده است نشان می دهد که یادگیری زبان از طریق متدی خاص باعث ایجاد انگیزه در زبان آموز می شود. انگیزه اصولا هم می تواند منبع درونی داشته باشد و هم منبع بیرونی. منبع درونی آن خود فرد بوده و منبع بیرونی آن به عنوان مقال می تواند روش یادگیری زبان باشد. با استفاده از متد یادگیری درست زبان، فرد به این نکته پی می برد که یادگیری او مؤثر بوده است و زمانی بیهوده برای یادگیری زبان صرف کرده است، پس این خود باعث ایجاد انگیزه در فرد می شود که یکی از اهمیت های یادگیری زبان از طریق متد است.
 • یادگیری مفهومی: استفاده از متد یادگیری زبان به یادگیری مفهومی زبان بسیار کمک می کند. اینکه فرد فقط گرامر و لغات را به طور گذرا بخواند و از آن چیزی یاد نگیرد، چیزی جر اتلاف زمان به همراه ندارد. استفاده از یک متد یادگیری زبان به عنوان مثال استفاده از فلش کارت یا سی دی یا دیگر منابع دیداری-شنیداری به زبان آموز کمک می کند تا زبان را به طور مفهومی یاد بگیرد نه به طور گذرا و بدون قاعده.
 • یادگیری اصولی: همانطور که قبلا به آن اشاره شد، یادگیری زبان باید بر اساس اصول و چهارچوبی معین باشد. اگر زبان آموز از متدی برای یادگیری استفاده کند، مسلما نتیجه بهتری کسب خواهد کرد زیرا یادگیری بر اساس اصول علمی انجام می پذیرد. به عنوان مثال یادگیری لغات جدید، روش و متد خاص خود را دارد که باید از آن پیروی کرد تا کلمات در ذهن باقی بمانند. یادگیری اصولی یکی از دلایل مهم استفاده از متد یادگیری زبان بویژه در یادگیری آنلاین زبان است که روند یادگیری را نه تنها تسهیل کرده بلکه باعث یادگیری بهتر زبان آموز می شود.
 • زمانبندی درست: بعضی از زبان آموزان بدون استفاده از متد یادگیری زبان، زمان خود را بیهوده تلف می کنند و بعد از مدتی نسبتا از یادگیری زبان دلسرد می شوند و دست از تلاش خود بر می دارند. این به این دلیل است که از متد یادگیری زبان برای زمانبندی استفاده نکرده اند. به عنوان مثال بدون برنامه در هر ساعتی از روز به یادگیری زبان می پردازد. با استفاده از متد یادگیری زبان، می توان زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان را تعیین کرد.

چرا با وجود منابع زیاد، بازهم زبان انگلیسی یاد نمی گیریم؟

اکثر اوقات برای زبان آموزان پیش آمده است که در نیمه راه یادگیری زبان را رها کرده و از آن دلسرد شده اند. جالب اینست که منابع بسیار زیادی در دسترس زبان آموز بوده است ولی باز هم یادگیری آن مؤثر نبوده است و کلا یادگیری زبان را رها کرده است. دلایل زیادی مانند استاندارد نبودن مواد آموزشی، کیفیت پایین منابع آموزشی، استفاده از روش های نادرست و غیر استاندارد یادگیری زبان، عوامل درونی مانند انگیزه، استرس و غیره در یادگیری زبان دخیل هستند. بسته به زبانی که در حال یادگیری آن هستید، منابع آموزشی مختلفی برای آن وجود دارد. اما واقعا این منابع به یادگیری زبان شما کمک می کنند یا نه برعکس باعث دلسردی شما از یادگیری زبان می شوند. یاد نگرفتن زبان با وجود منابع آموزشی زیاد علت های زیادی دارد که در این مقاله می خواهیم به بررسی آنها بپردازیم.

 • نبود متد آموزشی درست: خواه در موسسات آموزشی مختلف و خواه به صورت خودآموز که به یادگیری زبان می پردازید، باید از متد آموزشی درستی استفاده کنید. برخی از زبان آموزان هدف و برنامه ای خاص برای یادگیری زبان ندارند و فقط زمان خود را تلف می کنند. استفاده از متد و سیستم آموزشی درست برای یادگیری زبان نه تنها به انگیزه و پیشرفت زبان آموز کمک می کند بلکه باعث می شود تا به یادگیری بیشتر زبان امیدوار شود. همچنین استفاده از متد آموزشی درست به زبان آموز کمک می کند تا از منابع آموزشی به نحو احسن استفاده کند.
 • عوامل محیطی: عوامل محیطی مانند میزان نور، صدا، محیط کلاس و غیره بر یادگیری زبان تأثیر بسیار زیادی می گذارد. به عنوان مثال در کلاس های زبان که معلم محیطی شاد و پرانرژی را برای زبان آموزان فراهم می کند، مسلما یادگیری زبان بهتر خواهد بود. اگر زبان آموزان احساس ناراحتی و نا امنی در کلاس کنند باعث می شود تا زبان را به خوبی یاد نگیرند، با وجود اینکه منابع آموزشی زیادی در اختیار آنها قرار داده شده است. همچنین اگر فرد به صورت خودآموز و خارج از کلاس در حال یادگیری زبان باشد، عوامل محیطی مانند میزان نور، صدا، محل مطالعه بر یادگیری زبان تأثیرگذار خواهد بود.
 • استفاده نادرست از شیوه های آموزشی: شیوه های آموزشی مختلفی وجود دارد که اکثر معلمان برای دانش زبان آموزان خود استفاده می کنند. اما گاهی اوقات پیش می آید که معلمان از شیوه های تدریس و آموزش زبان به خوبی استفاده نمی کنند و باعث می شود تا زبان آموز با وجود منابع آموزشی زیاد مانند منابع دیداری-شنیداری مختلف، باز هم زبان را به خوبی یاد نگیرد.
 • نداشتن برنامه درست: به طور کلی داشتن برنامه در زندگی، امری بسیار مهم به حساب می آید. یادگیری زبان هم از این امر مستثنی نیست و نیاز به برنامه دقیق و درست دارد. همه ما به هر دلیلی ممکن است زمان هایی خالی یا اوقات فراغت داشته باشیم که بی استفاده باقی می مانند. برنامه ریزی برای یادگیری زبان در این زمان ها، باعث یادگیری بهتر زبان می شود. این را بدانید که باید برای یادگیری زبان، حتما برنامه مشخصی داشته باشید. بدون برنامه ریزی، روند یادگیری زبان بی فایده و بی نتیجه خواهد بود.
 • خستگی ذهن: خستگی ذهن امری طبیعی و عادی است. زمانیکه ذهنمان خسته می شود، راندمان کاری ما پایین می آید و در نتیجه نمی توانیم به خوبی زبان را یاد بگیریم. گاهی اوقات هم افکار وسواسی و مزاحم و عدم تمرکز روند یادگیری زبان را مختل می کند. شاید دیده باشید که فرد کتاب زبان را جلوی خود گذاشته است و منابع آموزشی زیادی هم دارد ولی باز هم زبان یاد نمی گیرد. این به این دلیل است که فرد ذهن مشغول و عدم تمرکز حواس دارد.
آموزش زبان انگلیسی

چرا دیر زبان انگلیسی یاد می گیریم؟

بسیاری از شما در میان دوستان و آشنایان تان با افرادی مواجه شدید که گله می کنند از این که چرا نمی توانند یک زبان خارجی را یاد بگیرند؟ یا چرا میزان پیشرفت شان در فراگیری یک زبان کم است؟ و از این قیبل غر زدن ها. شاید برای خود شما هم سوال پیش بیاید که واقعا چرا عده ای یا حتی خودتان آنقدر در یادگیری زبان دوم، سوم یا حتی چهارم شان ناموفق یا کند هستید. بگذارید کمی صادق باشیم. یادگیری یک فرآیند طولانی مدت است. به جز افرادی خاص که در کوتاه ترین زمان ممکن چیزی را فرا می گیرند، مابقی افراد این گونه نیستند و باید صبور باشند.
این که صبور بودن، ثابت قدم بودن در تمرین و تکرار زبان خارجی و از دست ندادن انگیزه جزو ارکان مهم و اصلی فرایند یادگیری هستند، بر هیچ کس پوشیده نیست. اما نباید از این موضوع غافل شد که گاهی اوقات مسیر یادگیری فرد نیز ممکن است اشتباه باشد. شاید اشتباهاتی را مرتکب می شوید که روند یادگیری تان را کند می کنند. متاسفانه افراد بسیاری هستند که وقت خود را در کلاس های مختلف زبان می گذرانند. حتی بسیار دیده شده که برای ثبت نام و شرکت در این کلاس ها، مبالغ گزافی پرداخت کردند؛ اما متاسفانه کارها آن طور که می خواستند پیش نرفته و چیزی بر دانش سابق زبان شان اضافه نشده.
این یعنی راهی که در آن قدم گذاشتند اشتباه است. هر فرد برای یادگیری زبان خارجی به یک همراه همیشگی نیاز دارد.
من و زبان به عنوان وب سایت آموزش زبان های خارجی مثل انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و … به عنوان یک همراه خوب برای یادگیری زبان همیشه با شماست. در دنیای امروز روش های نوین آموزشی در تمام زمینه ها حتی آموزش زبان خارجی، نتیجه بهتر و بیشتری می دهد. وب سایت من و زبان با طراحی خاص خود به شما کمک می کند که علاوه بر یادگیری، لغات، گرامر و اصطلاحات به تقویت مهارت شنیداری، نوشتن و خواندن تان بپردازید؛ آن هم با تمرین و تکرار مداوم.
همان طور که در ابتدای این بخش نیز گفتیم، سخت بودن و پیچیده بودن یادگیری یک زبان خارجی، کاملا مشهود و قابل لمس است اما این که شما نمی توانید این سختی را بر خود آسان کنید، مشکل خودتان است. به روش های نوین مثل استفاده از وب سایت های آموزشی و اپلیکیشن های یادگیری زبان روی بیاورید. همین حالا و بدون معطلی وارد وب سایت من و زبان شوید و ثبت نام کنید. یکی از زبان های را انتخاب کنید و آموزش تان را آغاز کنید؛ یک هفته رایگان وب سایت را تست کنید سپس با پرداختی مبلغی بسیار ناچیز یکی از اعضای من و زبان شوید.

نت برداری در یادگیری زبان انگلیسی چه اهمیتی دارد؟

این روزها تب زبان آموزی بسیار داغ است. اکثر افراد نیز علاقه زیادی دارند که به یکی از زبان های خارجی به عنوان مثال انگلیسی، تسلط کامل داشته باشند. اما متاسفانه به دلیل مشغله زیاد، این رویا فراموش می شود و در جایی خاک می خورد. اگر واقعا قصد دارید که به این رویا دست یابید پس باید یک تغییر کوچک در برنامه روزانه تان ایجاد کنید، یا بهتر بگوییم کمی از وقت خود را آزاد کنید. چرا؟ اگر می خواهید تمام لغات، اصطلاحات یا حتی گرامر یک زبان را بیاموزید و بر آن ها مسلط شوید پس باید کمی از وقت خود را به آن اختصاص دهید. اما این روش چیست؟ چرا باید بخشی از روزمان را صرف آن کنیم؟یکی از روش های یادگیری، روش یادداشت برداری یا همان نت برداری است. روشی که اغلب به دلایل مختلف،

فراموش می شود. اما جالب است بدانید که این یک روش کاربردی برای دست یافتن به همان رویای مذکور، یعنی یادگیری زبان می باشد. اجرای این روش بسیار ساده است. تنها کافیست همیشه یک دفترچه همراه تان باشد و درصورت برخورد با هر لغت، اصطلاح، جمله و به طور کل نکته ای که برای تان ناآشناست، آن را یادداشت کنید. حتی بهتر است معانی آن ها را نیز کنارشان بنویسید. سپس در پایان هر روز و پیش از خواب آن ها را بررسی کنید. می دانیم؛ برای اکثر شما این کار نیز سخت است. پس ما یک راه آسان برای ذخیره این لغات و نکات را به شما پیشنهاد می کنیم؛ عضویت و استفاده از وب سایت من و زبان. این وب سایت آموزش زبان های خارجی، با طراحی ویژه و خاص به شما زبان آموزان کمک می کند که دیگر سراغ قلم و دفتر نروید. بلکه می توانید از فلش کارت های انتخابی خودتان در این وب سایت استفاده کنید، چطور؟ خیلی ساده است. وارد وب سایت من و زبان شوید و ثبت نام کنید. سپس یکی از زبان های انگلیسی، آلمانی، ترکی، فرانسوی، چینی و ایتالیایی را انتخاب کنید و آموزش تان را شروع کنید. این وب سایت شما را با لغات، اصطلاحات و نکات گرامری بسیاری آشنا می کند که می توانید تنها با یک کلیک، آن را به فلش کارت های تان بیافزایید.
این یک روش بسیار ساده است برای شما عزیزانی که به دلیل مشغله زیاد یا شرایط خاص تان، نمی توانید سراغ دفترچه یادداشت تان بروید. تنها چیزی که نیاز دارید، اندکی زمان است که باید در پایان روز برای مرور تمام فلش کارت های تان صرف کنید. این کار موجب می شود که کلمات و نکته ها مدام در ذهن شما تکرار شوند و در آن نقش ببندند. پس همین حالا دست به کار شوید و به رویای تان برای یادگیری کامل یک یا چند زبان خارجی به آسانی دست یابید.

خواندن این مطالب را از دست ندهید

Next Post

Comments 2

 1. عالی بود
  کامل و جامع
  ممنون

 2. بسیار کامل و جامع

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.